İnovasyon

 
 
Ülkemiz Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nun 23. toplantısında alınan “Üniversitede yenilikçiliğin ve girişimciliğin tetiklenmesi amacıyla politika araçlarının geliştirilmesi” kararı kapsamında “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” hayata geçirilmiş bulunmaktadır. Söz konusu endeksin her yıl düzenli olarak kamuoyu ile paylaşılması öngörülmektedir. Konu ile ilgili bilgi notu ve endeks gösterge setine üzerlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yayınladığı 'Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi 2012 Sıralaması'na buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yayınladığı 'Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi 2013 Sıralaması'na buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yayınladığı 'Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi 2014 Sıralaması'na buradan ulaşabilirsiniz.
Bu kapsamda Üniversitemizde de “Girişimcilik ve Yenilikçilik” faaliyetlerinin geliştirilmesi amacı ile bir çalıştay 7 Temmuz 2013 tarihinde düzenlenmiştir. Çalıştayın içeriğine buradan ulaşabilirsiniz: Çalıştay Kitapçığı  
>